Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Децентралізація влади
Земельне законодавство
Місцеве самоврядування
  • Якщо голова ОТГ буде неспроможним дати раду своїй великій громаді чи можливі дострокові вибори? Як саме?

    Чинне виборче законодавство не містить поняття «дострокові вибори». Натомість існує поняття «дострокове припинення повноважень», яке може бути підставою для позачергових виборів.

    Так, відповідно до частини 3 статті 14 закону «Про місцеві вибори» позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою України у разі дострокового припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради, сільського, селищного, міського голови, а також в інших випадках, передбачених законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Таке рішення приймається Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради, сільського, селищного, міського голови.

    У разі невиконання головою ОТГ покладених на нього обов’язків, його повноваження можуть бути припинені достроково. Стаття 79 закону «Про місцеве самоврядування» передбачає аж 8 підстав для дострокового припинення повноважень голови. Такими підставами для відкликання є:

    1) власне бажання;

    2) припинення громадянства;

    3) притягнення до кримінальної відповідальності;

    4) вчинення корупційного правопорушення, за яке його позбавлено права займати посади, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
    5) порушення Конституції чи законів України;

    6) відкликання з посади за народною ініціативою;

    7) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер;

    8) смерть.

    Що стосується відкликання голови за народною ініціативою, то його може бути відкликано з посади в порядку, визначеному законом «Про статус депутатів місцевих рад» з особливостями, передбаченими законом «Про місцеве самоврядування» (частини шоста-десята статті 79) – не раніше як через рік з моменту набуття ним повноважень.

Разработка сайтов и CRM систем