Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Децентралізація влади
Земельне законодавство
Місцеве самоврядування
 • Які документи потрібно подавати до Міністерства юстиції, щоб створити громадське об’єднання?

  Відповідно до роз’яснень Міністерства юстиції України від 21.07.2016 № 5329/8.4/32-16 щодо державної реєстрації створення громадського об’єднання, яке має намір здійснювати  діяльність із статусом юридичної особи, повідомляємо наступне.

  Пакет документів, який подається для державної реєстрації створення юридичної особи, визначений частиною першою статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон про реєстрацію), відповідно до положень якої передбачено подання реєстру громадян, які брали участь в установчих зборах громадського об’єднання, однак нічого не говориться про подання протоколу установчих зборів громадського об’єднання.

  Згідно із частиною другою статті 3 Закону про реєстрацію законом можуть бути встановлені особливості державної реєстрації громадських формувань, до яких, відповідно до статті 1 Закону про реєстрацію, належать громадські об’єднання.

  Так, правові та організаційні засади реалізації права на свободу об’єднання, порядок утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об’єднань визначає Закон України «Про громадське об’єднання» (надалі – Закон).

  Статтею 9 Закону встановлено, що утворення громадського об’єднання здійснюється на установчих зборах його засновників та оформлюється протоколом, та зазначено, що невід’ємною частиною протоколу установчих зборів громадського об’єднання є реєстр осіб, які брали участь в установчих зборах.

  Ураховуючи зазначене, для державної реєстрації створення громадського об’єднання, яке має намір здійснювати діяльність із статусом юридичної особи, подається реєстр громадян, які брали участь в установчих зборах громадського об’єднання, разом з оригіналом (нотаріально завіреною копією) протоколу установчих зборів громадського об’єднання, невід’ємною частиною якого він є.

Разработка сайтов и CRM систем